Informacja !

 

Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna zakończyło wiosenną akcję profilaktycznych badań mammograficznych dla kobiet nieobjętych programem finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W akcji współfinasowanej prze Prezydenta Miasta Nowego Sącza i Starostę Nowosądeckiego wzięło udział 136 kobiet.

Kolejną akcję Stowarzyszenie planuje zorganizować na przełomie października i listopada br.

15 lipca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie Małgorzat w Nowym Sączu, którego współorganizatorem była Europa Donna. W VI Spotkaniu Małgorzat uczestniczyło ponad siedemdziesiąt imienniczek patronki miasta. Po mszy  w Bazylice św. Małgorzaty wszystkie panie przemaszerowały do Ratusza, gdzie chlebem i solą przywitał je zespół Małe Podegrodzie. W sali reprezentacyjnej życzenia Małgorzatom złożył Prezydent Miasta, następnie wysłuchały one  koncertu w wykonaniu Stanisława Dudy, zostały poczęstowane imieninowym tortem, obdarowane perełkami od Prezydenta Miasta  i upominkami od sponsorów.

Zwieńczeniem tegorocznego spotkania Małgorzat było nadanie jednej z sądeckich  ulic imienia św. Małgorzaty. Z petycją w tej sprawie  wystąpiły ub. r. do Prezydenta Miasta członkinie stowarzyszeń Europa Donna i Sądeckiego Forum Kobiet. Na czerwcowej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę w tej sprawie.

Serdecznie dziękujemy za poparcie naszej inicjatywy.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress