15 października w Nowym Sączu

Działo się w tym dniu a raczej w ciągu 3 godzin sporo.
Członkinie Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Nowym Sączu przy   wsparciu   Kawiarni SPÓŹNIONY  SŁOWIK i z udziałem członkiń Forum Kobiet, Trenerki i Tancerek   Centrum Tańca ADEEM, Sądeckich Amazonek ,  Firm FOREVER, ORIFLAME, OWOC ŁĄCKI , CHATA ZA WSIĄ , specjalistek od zdrowego żywienia i kosmetologii oraz mając wsparcie młodzieży z I LO –  zorganizowały  15 października  BREAST HEALTH DAY czyli Dzień Zdrowia Piersi. Było kolorowo, a raczej różowo – zgodnie z symbolicznym kolorem walki z rakiem piersi. Seniorki z Osiedla Millenium przygotowały na to spotkanie różowo błękitne dekoracje z papieru i filcowe logo EUROPA DONNA. 
Drzewa na Plantach przystrojone były mnóstwem różowych elementów – kokardki, baloniki , baner, które miały kierować zainteresowanych do Spóźnionego Słowika. Członkinie Stowarzyszenia EUROPA DONNA Beata Frohlich i Katarzyna Sułkowska wraz z Anitą, Emilką i Natalią z ADM   będąc w zgodzie z ideą aktywnego trybu życia –  spacerując po Plantach i zwracając na siebie uwagę różowymi elementami stroju, koszem dojrzałych pięknych jabłek, różową parasolką  i ulotkami na temat raka piersi – w rozmowach  z przechodzącymi osobami, zapraszały je do miejsca spotkania.
Znamienne jest to, że w trakcie kilku rozmów trafiły na kobiety, które albo zachorowały na raka piersi i są w trakcie leczenia, albo ktoś z ich bliskich został dotknięty tą chorobą.
Na  Sądeckich Plantach w  kawiarni  SPÓŹNIONY SŁOWIK –   od godziny 13 na sądeczan płci obojga czekało mnóstwo atrakcji dla zdrowia, urody i rozrywka na wysokim poziomie czyli możliwość obejrzenia na żywo występów   tancerek ze szkoły tańca ADM  czyli  formacji  kobiet dojrzałych DANCING QUEENS czy młodych utalentowanych tancerek Anię i Emilkę z PANITO’S CREW i Natalię Migacz.
W ciągu 3 godzin  z możliwość zbadania poziomu cukru i ciśnienia,  które przeprowadzały Pani Danuta Piotrowska i Pani Janina Żak-Barnowska   skorzystało około 60 osób, 26 kobiet zapisało się na badania mammograficzne, a 17 osób na spirometrię .
Każdy, kto zawitał do Spóźnionego Słowika mógł porozmawiać z członkiniami EUROPA DONNA o profilaktyce raka piersi, o czynnikach ryzyka i jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowy styl życia w walce z tą chorobą .
Kobiety mogły przypomnieć sobie lub zobaczyć jak wygląda samobadanie piersi  i „własnoręcznie”  na fantomie  przeprowadzić je  pod okiem Beaty Frohlich z Europa Donna .
Zainteresowani  zdrowym sposobem odżywiania mogli skorzystać z porady Pan Ewy Groń Jaśkowiak – dyplomowanego dietetyka.
 Będąc w temacie zdrowego odżywiania każdy z obecnych mógł  poczęstować się pięknymi, dojrzałymi jabłkami, które przekazał na ten cel OWOC ŁĄCKI.
Katarzyna Sułkowska z CHATY ZA WSIĄ – przygotowała stół pełen zdrowych darów natury, każdy mógł skosztować między innymi soku z dyni czy  przepysznych dyniowo-owsianych ciasteczek.
Firma FOREVER reprezentowana przez Ewę, Dorotkę i Iwonę zainteresowanym przedstawiały pro zdrowotne produkty tej firmy .
Nie zabrakło też aspektu urody i o to zadbała Kosmetolog Adrianna Kaim i ze  Studio Urody AQUARIUS oraz Pani  Barbara Płońska Magdziarz z Biura Regionalnego  ORIFLAME  
  Piątkowe spotkanie  pod nazwą  „Zdrowy styl życia dla zdrowia piersi” był  przypomnieniem   że aktywność fizyczna, utrzymywanie prawidłowej masy ciała i zdrowa dieta mogą pomóc kobietom chronić  zdrowie ich piersi.  Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress